12 maja 2013 o godzinie 19.01, w Pubie Sarmacja w Krakowie (Św. Tomasza 8) odbędzie się koncert z okazji 112. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego.

Na scenie wystąpi Towarzystwo Michała Archanioła, które zagra i zaśpiewa zapomniane pieśni wyciągnięte z XIX-wiecznych śpiewników. Nie zabraknie również utworów lidera grupy - Dawida Hallmanna. Bardzo możliwe, że razem z TMA zagra również Mariusz Goli (znany na YouTube jako "amazing guitarist from Poland") - niezwykle utalentowany gitarzysta z Górnego Śląska. Nagrania z jego ulicznych występów cieszą się bardzo dużą popularnością. Połączenie jego instrumentalnych zdolności ze starymi pieśniami z pewnością będzie czymś niezwykłym.

 

"Koncert urodzinowy" jest częścią większej kampanii upamiętniającej Witolda Pileckiego, która została zainicjowana przez Fundację Tradycji Miast i Wsi. Jednym z jej elementów jest akcja "1000 kartek na urodziny Rotmistrza". Zakłada ona wysłanie tysiąca pocztówek z wizerunkiem bohatera do osób, które się ich nie spodziewają. Podczas koncertu będzie można przyłączyć się do akcji.


Wydarzenie na facebook'u.