Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Koło Chicago serdecznie zaprasza do uczczenia Żołnierzy Wyklętych poprzez udział w biegu „Tropem Wilczym — Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych“

 

Bieg odbędzie się w sobotę, 2 marca, godz. 9.30 w Shabbona Park w Chicago.

Adres:

6935 W. Addison St., Chicago, IL 60634

(w pobliżu parafii Św. Pryscylli)

  • Rejestracji szkoły można dokonać najpóźniej do 28 lutego. Zgłoszenie uwzględniające liczbę uczestników z danej szkoły należy wysłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Następnie organizatorzy wyślą waiver, który należy wydrukować, wypełnić i w dniu Biegu dostarczyć organizatorom. 
  • Indywidualni uczestnicy rejestrują się w dniu Biegu.

Wpisowe wynosi $5 od osoby (opłata tylko gotówką). Każdy z uczestników w dniu Biegu otrzyma pakiet startowy:

koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Wyklętego 

pamiątkowy medal

 

Plan uroczystości:

  • Bieg Pamięci 
  • Apel Poległych
  • projekcja filmu (w sali parafialnej kościoła Św. Pryscylli)
  • prezentacja wystawy poświęconej Żołnierzom Wyklętym 

 

Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w Chicago po raz czwart. Trasa ma dystans 1963 m. - symbolizuje rok, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak „Laluś”. 

W 2011 r., dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Bieg w Chicago odbędzie się w ramach obchodów tego święta. Ideą projektu jest oddanie hołdu i popularyzacja wiedzy na temat Bohaterów Narodowych - żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego walczących w latach 1944 – 1963 o niepodległość Polski. 

 

Dyrektorów i nauczycieli zainteresowanych zgłoszeniem swojej szkoły prosimy o kontakt z organizatorami. 

 

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Koło Chicago