Prezentujemy pismo Prezydium Parlamentarnego Zespołu ds. Weteranów, Kombatantów i Osób Represjonowanych do uczestników obozu szkoleniowego Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy NSZ, zorganizowanego dzięki wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej.

Szanowni Członkowie Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych!

Narodowe Siły Zbrojne były drugą co do wielkości formacją wojskową polskiego Podziemia Niepodległościowego. Żołnierze konsekwentnie i bezkompromisowo walczyli zarówno z Niemcami, jak i Sowietami.

NSZ miał duży wkład w walkę całego podziemia o odzyskanie niepodległości. Dzięki swojemu wyszkoleniu i przygotowaniu Brygada Świętokrzyska przeszła cały szlak bojowy na końcu wyzwalając obóz dla kobiet w Holiszowie. Dużym bohaterstwem wykazał się Wywiad Zachód NSZ oraz Biuro Fałszerstw przy Dowództwie NSZ. Dzięki ciężkiej i żmudnej pracy członkowie Służby Cywilnej Narodu NSZ stworzyli dokładny plan przejęcia Ziem Zachodnich.

Oddziały Narodowych Sił Zbrojnych brały udział w Akcji „Burza” i w Powstaniu Warszawskim, walcząc ramię w ramię z oddziałami Armii Krajowej.

My jako posłowie na Sejm RP jesteśmy dumni z tej tradycji i cieszymy się, że uczestnicy obozu szkoleniowego Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy NSZ kontynuują dumną tradycję Narodowych Sił Zbrojnych. Wspieramy wszelkie działanie, które prowadzą do kultywowania bohaterskich postaw. Rozwijając się i szkoląc przygotowujecie się do działania w duchu patriotyzmu, męstwa, poświecenia oraz wierności Bogu i Ojczyźnie. Wasza postawa jest godna naśladowania ponieważ buduje i spaja nasz Naród.

Parlamentarny Zespołu ds. Weteranów, Kombatantów i Osób Represjonowanych udziela patronatu nad obozem Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy NSZ.

Prezydium Parlamentarnego Zespołu ds. Weteranów, Kombatantów i Osób Represjonowanych:

Anita Czerwińska - przewodnicząca

Sylwester Chruszcz - wiceprzewodniczący

Urszula Rusecka-poseł na Sejm RP - wiceprzewodnicząca