Film "Pilecki" to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego.

Już od 9 kwietnia film ten będzie dostępny na VOD.

Witold Pilecki to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku - niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Witold Pilecki walczył w powstaniu warszawskim w szeregach Kompanii "Warszawianka" Narodowych Sił Zbrojnych.

 

http://www.youtube.com/watch?v=B4tfqwaUZD8

 

Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Mirosław Krzyszkowski - autor książek i filmów dokumentalnych takich jak "Moja ikona", "Być", "Święta z sąsiedztwa. Joanna Beretta Molla" tak powiedział o filmie:

 

"Chcemy opowiedzieć historię uniwersalną o człowieku, którego ukształtowały wartości, który pozostał im wierny. Pilecki nie był bohaterem jednego czynu, ale przede wszystkim pracował nad sobą, kształtował swój charakter, był oddany rodzinie, ojczyźnie, służbie".


Premiera VOD: 9 kwietnia 2016
Gatunek: fabularyzowany dokumentProdukcja: Polska, 2015
Reżyseria: Mirosław KrzyszkowskiScenariusz: Mirosław Krzyszkowski, Bogdan Wasztyl
Obsada: Andrzej Pilecki, Marcin Kwaśny, Małgorzata Kowalska, Piotr Głowacki